Wormsik
Utwór został utworzony 6 lat, 4 mies. temu.
Newsy
Kurs Adobe Premiere Pro

Witajcie !Poniżej przedstawiamy cykl filmów instruktażowych z zakresu...

09/12/2013 11:55:25
Kursy Adobe Photoshop

Witajcie ! Poniżej przedstawiamy cykl filmów instruktażowych z zakresu...

22/11/2013 08:57:52
Nastaw się na chill out z Chilli ZET

Chilli ZET prezentuje dziewiątą odsłonę albumu „Nastaw się na chill...

22/05/2013 17:48:57
Odsłuch nowego albumu Crystal Fighters

27 maja ukaże się nowy studyjny album Crystal Fighters zatytułowany "Cave Rave"....

22/05/2013 17:46:25
Wydarzenia

"Bitter Paris" - premiera teledysku Half Light
Zaktualizowano 06/09/2012 05:47:51
W internecie można już zobaczyć teledysk do nowego singla pt. Bitter Paris toruńskiego zespołu Half Light.
Kompozycję Bitter Paris napisaliśmy pod wpływem genialnego, naszym zdaniem filmu Romana Polańskiego Gorzkie gody (Bitter Moon). Postanowiliśmy zrobić własny opis szalonej namiętności, która doprowadza do rozpadu związku i degradacji osobowości kochanków. W piosence gościnnie wziął udział nasz przyjaciel, Francuz Krys Oann, który swoją melorecytacją nadał utworowi francuskiego kolorytu - mówią członkowie zespołu.
Utwór promuje ich najnowszą, trzecią już płytę zatytułowaną Black Velvet Dress, która trafi na półki sklepowe 22 października 2012 roku. Na krążku znajdzie się 11 autorskich utworów opartych na subtelnej i oryginalnej elektronice, ozdobionych rockowymi brzmieniami gitary i naturalnym męskim głosem. Muzyka zawarta na albumie podobnie jak czarna, aksamitna suknia jest tajemnicza i pełna elegancji, delikatna i subtelna, zwiewna i magiczna. Melodiami z płyty Black Velvet Dressmożna ozdobić niejeden tajemniczy wieczór, ubrać aksamitem samotną noc. To płyta bardzo osobista, mówiąca często o zgubnych relacjach i emocjach między kobietą a mężczyzną, a także o straconych przyjaźniach, przemijaniu i pragnieniach. W nagrywaniu płyty, oprócz podstawowego składu Half Light wzięło gościnnie udział wielu muzyków, przyjaciół zespołu, przez co płyta nabrała innych barw i niesamowitej ekspresji.
 
Grupa muzyczna Half Light powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light. 1 lutego 2010 roku odbyła się premiera pierwszego singla Take My Hand. Do utworu nakręcono również teledysk zrealizowany m.in. na plażach Normandii. Reżyserem klipu jest francuski operator Christophe D. Falconnet. Przebój Take My Hand był emitowany w wielu stacjach radiowych i telewizyjnych.
 
Utwory Half Light pojawiły się również na prestiżowej Polish Airplay Chart - cotygodniowej liście najchętniej granych piosenek przez stacje radiowe oraz telewizje muzyczne w Polsce. Kolejnym singlem był utwór My Mary, który promował nadchodzącą płytę zespołu zatytułowaną Night In The Mirror. Premiera wydawnictwa miała miejsce 20.10.2010 r. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność oraz krytykę. Płyta miała bardzo dobre recenzje w Polsce jak i zagranicą. O Night In The Mirror pisały m. in. portale niemieckie, szwedzkie, belgijskie, rosyjskie oraz azjatyckie. 29 sierpnia 2011 roku Half Light wydał drugą płytę pt: Nowe orientacje, która oparta jest na kompozycjach legendarnego debiutu Republiki Nowe sytuacje. Płytę promowały single Halucynacje oraz Śmierć w bikini.


Wysłane przez: Zespoleni
Ostatnia aktualizacja 06/09/2012 05:47:51


Komentarze

» Musisz być zalogowany(a) aby dodać komentarz

Brak komentarzy